شرکت کنید

سومین دورۀ جامع آموزشی فرهنگ و رسانه

۱۳ دی ، ۱۹:۰۰ تا ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ، ۲۳:۰۰ در بستر آنلاین

2021-01-02 2021-03-12 Asia/Tehran سومین دورۀ جامع آموزشی فرهنگ و رسانه ایونت باکس :) بستر آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) hello@eventbox.ir

سومین دورۀ جامع آموزشی فرهنگ و رسانه


همۀ ما این سکانس را بارها لمس کرده‌ایم؛ از صبح که سوار تاکسی و اتوبوس می‌شویم، تا زمانی که در کلاس منتظر آمدنِ استادیم، ظهر که وارد سلفِ دانشگاه می‌شویم و عصر و شبی که احیاناٌ به یک دورهمی دوستانه یا خانوادگی ختم می‌شود، در هر روز ده‌ها نفر را می‌بینیم که مشغول بحث دربارۀ مسائل گوناگون‌اند. بحث‌های داغ اقتصادی با آقای راننده، تحلیل تعویض‌های غلط سرمربی فلان تیم خارجی با همکلاسی یا بحث‌های سیاسی و اجتماعی در جمع دوستان و فامیل، به قدری در تار و پود زندگی‌مان جا افتاده که گاهی فراموش می‌کنیم برخی از این ایده‌ها و مباحثات تا چه اندازه می‌توانند «مهم و حیاتی» باشند. اما پرسش این‌جاست که چند درصد از همان ایده‌ها و بحث‌های بعضاً حیاتیِ ما و آدم‌های اطراف‌مان به «نتیجه» ختم می‌شود؟ غایتِ ساعت‌ها بحث‌های دنباله‌دار یا تفکرِ شخصی بر روی مسائل گوناگون چیست؟

همگی بارها حکایتِ افتادن سیب بر سر نیوتون و کشف جاذبه را شنیده‌ایم؛ تجسم کنید دنیای امروز چگونه بود اگر نیوتون به جای «ثبت تجربه‌اش» از این واقعۀ خارق‌العاده و «نوشتن مقالات علمی»، به بیان این رویداد در سلفِ سرویسِ دانشگاه کمبریج اکتفا می‌کرد! یا چه می‌شد اگر فردوسی به جای «ثبت و نگارش» شاهنامه و زنده نگاه داشتن زبان و فرهنگ ملیِ ایران، بیت‎هایش را دستمایۀ خوشایند‌تر کردنِ یک دورهمی شبانه می‌کرد! مرز میان «کشف جاذبه و انتشار شاهنامه» با «محو شدنِ هر دو در بطنِ تاریخ» به اندازۀ یک تار مو باریک است!

آموختنِ نوشتن، مصاحبه و گفتگوی هدفمند، مدیریت یا طراحی و هرگونه انعکاس خلاقیت، همان مرز باریکی است که بین مسألۀ «بودن و نبودن» در جادۀ زندگی و تاریخ کشیده است!

این‌جا و در این دوره «قدرت زبان و قلم» را آموخته می‌شود تا:

 1. ایده‌ها، نظرات و نقد‌های‌مان را با تسلط برای دیگران بازگو کنیم؛
 2. مطالبه، جستجوگری و نگریستن از زوایای جدید را تمرین کنیم؛
 3. فرصت‌های جدید علمی و حرفه‌ای را برای خود بیآفرینیم؛
 4. مزایای نگاه خلاق و طراحی هارمونیک را تجربه کنیم؛
 5. و هنر مدیریت و کار گروهی را به کار ببندیم.

کسی چه می‌داند؟! شاید افزون بر نویسنده و طراح و مدیر موفق، روزی از ثمرات همین کلاس‌ها، فردوسی و نیوتن‌های بعدی دستِ دنیای ما آدم‌ها را بگیرند!
> مزایای دوره

 • فضای کاملاً علمی و تخصصی با تمرکز بر نیازهای حرفه‌ایِ دانشجویان به عنوان مخاطب اصلی دوره.

 • آموزش زیر نظر مدرسان برجسته کشوری و داوران جشنواره‌های ملی نشریات.

 • شرکت در دوره به صورت رایگان برای دانشجویان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی.

 • شرکت در دوره به صورت نیم‌بها برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها.

 • صدور گواهی عموم کارگاه‌ها با اعتبار دانشگاهی و شناسۀ معتبر و نیز تلاش برای صدور گواهی کارگاه‌های گرافیکی از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای با اعتبار بین‌المللی.

> جزئیات دوره

 • ثبت‌نام فقط به صورت آنلاین خواهد بود.

 • این دوره طی سه سرفصل «مدیریت مطبوعاتی» ، «مصاحبه و نویسندگی مطبوعاتی» و «عکاسی و طراحی مطبوعاتی» برگزار می‌شود.

 • شرکت کنندگان به اختیار خود می‌توانند در یک یا چند سرفصل شرکت کنند.

 • شرکت کنندگان باید در کلیۀ جلسات آنلاین هر سرفصل ثبت‌نام شده در طول زمستان 1399 حضور بهم رسانند. با توجه به بستر آنلاین جلسات آموزشی در نرم‌افزار گوگل میت یا ادوبی کانکت، هر شرکت کننده باید با «نام و نام خانوادگی کامل» وارد کلاس شود تا حضور وی ثبت گردد.

 • با توجه به برگزاری امتحانات پایان‌ترم دانشگاه‌ها، برگزاری کارگاه‌ها از نیمۀ دی‌ماه تا انتهای بهمن متوقف می‌شود.

 • پس از پایان آموزش هر سرفصل، تعدادی از کارگاه‌ها با «پروژۀ عملی» و تعدادی دیگر با «آزمون عملی» پایان خواهند یافت؛ با توجه به اعتبار گواهی‌های این دوره، صدور گواهی مشروط به کسب نمرۀ حد نصاب در پروژه یا آزمون است.

محل برگزاری

ایران، اصفهان، خیابان جی شرقی، بلوار ارغوانیه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) -- برگزاری جلسات به صورت آنلاین خواهد بود.


درباره برگزار کننده

دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان)

دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) به عنوان یکی از واحدهای دانشگاهی پیشتاز و صاحب افتخار کشور در زمینۀ فعالیت‌های دانشجوییِ فرهنگی و رسانه‌ای، پس از برگزاری دو دورۀ موفق آموزش‌های جامع رسانه‌ای در سال‌های اخیر، برگزاری سومین رویداد از سلسله دوره‌های فرهنگ و رسانه را در دستور کار قرار داده است. در سومین دورۀ جامع آموزشی فرهنگ و رسانه، نهادهای دانشجویی زیر با همکاری «خانۀ نشریات دانشجویی استان اصفهان» مجری برگزاری این رویداد می‌باشند:

 • حوزۀ بسیج دانشجویی شهید چمران (ره)

 • انجمن علمی دانشجویی حقوق

 • انجمن علمی دانشجویی مترجمی زبان انگلیسی


تماس با برگزار کننده

مجریان سومین دورۀ جامع آموزشی فرهنگ و رسانه

واحد نشریات حوزۀ بسیج دانشجویی شهید چمران (ره)

واحد نشریات حوزۀ بسیج دانشجویی شهید چمران (ره)

مرجع مشاوره‌، آموزش و راهبری تخصصی در حوزۀ رسانه

انجمن علمی دانشجویی حقوق

انجمن علمی دانشجویی حقوق

مرجع مطالعات حقوقی در حوزۀ رسانه و مشاوره و آموزش در حوزۀ نشریات علمی

حامیان

(مادی و یا معنوی)