کارگاه مادر و کودک

۲۰ مهر ، ۱۰:۰۰ تا ۰۷ دی ۱۳۹۶ ، ۱۱:۰۰ در تهران، ایران

2017-10-12 2017-12-28 Asia/Tehran کارگاه مادر و کودک ایونت باکس :) تهران، ایران خانه ریاضیات تهران hello@eventbox.ir

درباره

کارگاه مادر و کودک (ده جلسه یک ساعته)

رده سنی: ۲.۵ تا ۳.۵ سال

مربی: ملیحه رنجبر

زمان: پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۱

دنیای کودکان سراسر شگفتی است. ایشان نشان داده‌اند که اگر آموزش در قالب قوانین دست و پاگیر و کلیشه‌ای نباشد می‌توانند درک عمیق‌تری نسبت به آن‌چه که آموزش می‌بینند داشته باشند و می‌توانند راه‌حل‌های متفاوتی را کشف کنند و در رهبری توانمند شوند. کودک بازیگر است و از هر ابزاری برای بازی کردن استقبال می‌کند، بنابراین در کارگاه مادر و کودک تلاش می‌شود که کودک مباحث آموزشی را به‌طور غیر مستقیم و به شیوه‌ی حل مسأله بیاموزد، سعی شده است که رویکرد متفاوتی در آموزش ریاضی به کار گرفته شود و چنین نگاهی ضرورت‌هایی را در آموزش ایجاد می‌کند که همین ضرورت‌ها، شکل متفاوتی به فعالیت‌ها بخشیده است. کودک به روش بازی، هنر، قصه و... آموزش می‌بیند، در انجام فعالیت‌ها رقابت وجود ندارد، کودک در کنار حل مسأله از انجام آن لذت می‌برد زیرا قوانین از پیش تعیین‌شده‌ای وجود ندارد، آموزش در سطح آگاهی کودک قرار دارد و بیش از همه روند آموزش مهم است نه نتیجه‌ی آن، و در طی این آموزش معلم و مادر به عنوان تسهیل‌گر در کنار کودک حضور دارند. در این کارگاه سعی شده است که کودک مباحث آموزشی را در بستر زندگی بیاموزد تا بتواند درک و عمل‌کرد بهتری نسبت به محیط اطراف خود داشته باشد و به ارزش‌ها و مهارت‌های زندگی مثل احترام به خود و دیگران‌، همدلی و همکاری دست یابد زیرا هدف از آموزش ریاضی به کودکان تنها آموزش اعداد و جمع و تفریق و... نیست بلکه هدف آماده کردن و ساختن بستری برای پرورش یک کودک پرسش‌گر و پژوهش‌گر است که به مشکلات به عنوان چالشی نگاه می‌کند که نیاز به راه حل دارند.

شرکت کنید

$250

کارگاه مادر و کودک خانه ریاضیات تهران

  • کارگاه مادر و کودک هر پنج‌شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۱ از تاریخ ۱۳ مهر تا ۳۰ آذر ۱۳۹۶ برگزار می‌شود. روزهای ۱۸ آبان و ۱۶ آذر ماه کلاس‌ها تعطیل هستند.

  • تاریخ پایان فروش:
  • بین 1 & 0 tickets

رویداد به پایان رسیده است


درباره برگزار کننده

خانه ریاضیات تهران

خانه‌ی ریاضیات تهران در آبان سال ۹۰ و هم‌زمان با دهه‌ی ریاضیات، با هدف گسترش و ترویج علوم ریاضی در بین شهروندان تهرانی، آشنایی با کاربردهای آن و ارتقای کیفیت آموزش و دانش ریاضی افتتاح شد. خانه‌ی ریاضیات مؤسسه‌ای مردم‌نهاد با مجوز وزارت علوم و فن‌آوری و با حمایت اداره کل آموزش‌ و مشارکت‌های اجتماعیِ معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است. برنامه‌ریزی فعالیت‌های خانه توسط شورای علمی-اجرایی آن که از استادان دانشگاه و معلمین مجرب تشکیل شده است صورت می‌گیرد. برنامه‌های خانه‌ی ریاضیات دارای گستره‌ای است که از کودکان و دانش‌آموزان مقاطع مختلف تا دانشجویان و معلمین را شامل می‌شود. ترویج تفکر منطقی و رایانشی در شهروندان تهرانی از طریق بازی‌های فکری و استراتژیک از دیگر برنامه‌های خانه است.

تماس با برگزار کننده

اطلاعات بیشتر

محل برگزاری

ونک، ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، خیابان پردیس، بوستان سئول، خانه ریاضیات تهران