جشنواره موسیقایی خوراک

۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ۱۹:۰۰تا ۲۱:۰۰ در تهران, ایران

2022-11-19 2022-11-19 Asia/Tehran جشنواره موسیقایی خوراک ایونت باکس :) تهران, ایران سید حسین احمدی hello@eventbox.ir

درباره

معرفی جشنواره موسیقایی خوراک

از دیرباز مردم میل به نوای موسیقی هنگام تناول غذا و نوشیدنی داشتند و این میل را دلیل و مدرکی نبود و فقط از روی خواهش و تمنای دل به نوازنده دل می سپردند و به موسیقی گوش می دادند. براین منوال بود که پس از پیدایش مراکز خدمات غذایی و پذیرایی که اساس کارشان سرو غذا بود و هیچ جشنی در آنجا دایر نبود ولی پخش آهنگ ملایم هنگام میل غذای میهمانان جزو ارکان سرویس پذیرایی قرار داشت. حال با پژوهش های محققان و ساخت دستگاه پخش کننده آهنگ و نوای گیاهان می توان اینطور استنباط کرد که این انرژی موسیقایی گیاهان وجود دارد و از طریق خوراک به انسان منتقل می شود و سبب خواست دل برای همراه شدن موسیقی با میل خوراک و نوشیدنی می شود. براساس این یافته ها و با این رویکرد است که تدارک برگزاری جشنواره موسیقایی خوراک دیده شده است تا افراد مستعد وعلاقمند را برای پرورش این موضوع شناسایی نماییم و بستر را برای ظهور نوآوری ها مساعد و فراهم نماییم. از مواردی که می بایستی در برنامه 2 سال آینده این جشنواره گذاشت تا محقق گردد به موارد زیر می توان اشاره نمود: 1-شناسایی مستعدها جهت تولید موسیقی خوراک و فروش محصولات موسیقی خوراک به همراه لوازم آشپزخانه 2-تشکیل گروه جهت اجرای موسیقی خوراک در هر شهر با هدف توسعه گردشگری داخلی 3-ایجاد موسیقی خوراک ملی برای افتتاحیه همایش ها و نمایشگاه ها و جشنواره های رسمی و غیررسمی خوراک در سطح شهر و کشور در حد اگروفود یا گلف فود 4-تولید موسیقی خوراک دیگر کشورها و صادرات 5-تولید موسیقی خوراک ملی دیگر کشورها و ایجاد گروه اجرا از بین افراد مستعد آن کشور

بدین منظور سامانه معاملات خوراک متعلق به شرکت فرصت آفرین قرن و سامانه معاملات اسپانسری متعلق به شرکت مدیریت ارزش نشان خاورمیانه تدارک برگزاری جشنواره موسیقایی خوراک را دیده اند و امیدوارند که در این مسیر به موفقیت برسند. از تمام افراد علاقمند و مستعد در زمینه خوراک و موسیقی و آشپزی و نوازندگی دعوت می شود در این بستر که میتواند موجب شکوفایی استعدادهای آنها شود ورود کنند و از ارتباطاتی که به سبب یک نوآوری می تواند باعث اعتلای فرهنگ ایرانی و افتخار ایران زمین و ایرانیان بگردد بهره برداری بنمایند و صد البته به منافع اقتصادی آن نیز دست بیابند. بدلیل عجین نبودن حلقه های موجود(کالا و خدمات گردشگری و صنایع دستی) با ابتکارات و نوآوری های فرهنگی و یا تکنولوژیکی می توان به این دست یافت که برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره محصولات(خدمات و کالای گردشگری و صنایع دستی) در ذهن گردشگران داخلی و خارجی بایستی مدام تبلیغ کرد و از ابزارهای تبلیغاتی و غیره استفاده کرد.

این در حالیست که مجموعه هزینه هایی که برای تداعی و خاطره سازی برای ایجاد ذهنیت خوب در گردشگر داخلی و خارجی انجام می شود حتی به ایجاد یک پله ثابت نیز منجر نمی گردد و همیشه بایستی ضعیف یا قوی دوباره تکرار شود و در کل مجموعه این هزینه ها منجر به تداعی برندی نیز نمی شوند.

سامانه معاملات خوراک متعلق به شرکت فرصت آفرین قرن چندی است تدارک برگزاری جشنواره موسیقایی خوراک را دیده است تا بوسیله موسیقی بخصوص اقدام به تداعی خوراک بخصوص نماید و با خوراک بخصوص اقدام به تداعی موسیقی بخصوص در ذهن گردشگر داخلی و خارجی بنماید.

بدین ترتیب کم کم تمام کالاها و خدمات مربوط به موسیقی و خوراک نیز وارد بازار عرضه به گردشگران می شوند و چون زبان موسیقی و زبان خوراک بین همه مشترک هست بنابراین راحت می توان رخنه کرد و چیزهایی که با ذوق و سلیقه و خوشگذرانی مردم در ارتباط باشد مطمئنا ضریب نفوذش نیز بیشتر است. از دلایل بروز این عدم ماندگاری رد پای هزینه های انجام شده در گردشگری داخلی و خارجی در این می باشد که به زنجیر کردن حلقه ها دقت نکرده اند و اگر هم به سمت زنجیر کردن رفته اند به سمت حلقه کردن حلقه مبتکرانه به حلقه معروف قبلی نکرده اند.

مثلا وقتی ایران را به چلوکباب و دیزی و قورمه سبزی و زعفران و ... می شناسند ما بایستی خیلی وقت پیش با استناد به دستاوردهای پژوهش گران که دستگاه موسیقی گیاهان را ابداع کرده اند می بایستی جشنواره موسیقایی خوراک را راه می انداختیم تا همانند اینکه وقتی علامت تیک را می بینیم می گوییم "صا ایران"

با این عدم اقدام بموقع ما سبب شده است که الان ترکیه ، جشنواره های مولانا را برگزار می کند و یا اسپانیا مرجع زعفران شده است و یا تاجیکستان مرجع موسیقی ایرانی شده است. در این طرح و ایده پژوهشی قصد بر این است که برای هر خوراک که انسان بعنوان وعده اصلی یا فرعی میل می نماید یک آهنگ غذا و موسیقی آشپزی تولید شود این آهنگ های بخصوص هر خوراک نهایی و این موسیقی های آشپزی تولید هر خوراک باعث می شود آهنگ سازان و نوازندگان ما تحقیق و تولید نمایند و تولیداتشان ثبت معنوی بنمایند و حق امتیاز از تولیدکنندگان تجهیزات آشپزخانه و تولیدکنندگان انواع بسته بندی خوراک بگیرند.فروشندگان غذا می توانند با پخش آهنگ خوراک ، مردم را به خوراکی که می فروشند آگاه کنند -آشپزان با عشق و هنر مضاعف به تولید غذا می پردازند-ایران و ایرانی با این ابتکار شهرت می یابد و می توانند صادرات نیروی انسانی نوازنده و آهنگساز و آشپز و مدیر آموزش را در برنامه قرار بدهند وارزآوری برای کشور داشته باشند.مطمئنا از فشارهای روانی جامعه نیز بدلیل پرداختن به امور تفریحی و سرگرمی مردم نیز کاسته میشود.

شرکت کنید

$200000

آزاد

  • تاریخ پایان فروش:
  • بین 1 & 0 tickets

درباره برگزار کننده

سید حسین احمدی

مدیر سامانه معاملات خوراک و مجری رویدادهای متعدد در زمینه کیترینگ و همچنین مراسم جشن خصوصی

تماس با برگزار کننده