کارگاه آنلاین Virtual Sculpture

۲۹ مرداد ، ۱۷:۰۰ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ ، ۱۹:۰۰ در تهران, ایران

2020-08-19 2020-08-21 Asia/Tehran کارگاه آنلاین Virtual Sculpture ایونت باکس :) تهران, ایران معماران مرحله گذار hello@eventbox.ir

درباره

درباره دوره:

دوره ی Digital Sculpture کارگاهی است بدون پیش فرض ،تجربه گرا و روش‌مند در جهت یادگیری تجسم و ارائه ی فرم ها در بستر فضای دیجیتال و به کمک ابزار دیجیتال.

هدف اصلی کارگاه، رسیدن به یک تعامل میان ذهن و نرم افزار در تفکر طراحی می باشد. برای رسیدن به این مهم ، شناخت مبانی فرم پردازی و سیر تاریخی تجربه در این حوزه اهمیت می یابد. مجسمه سازی و شیوه های پردازش فرمی توده ها (Massing) در دوره معاصر ، مبانی نظری این دوره را شکل می دهد و خوانش های معاصر به کمک ابزار توسط هنرجویان انجام می‌شود

درباره نرم افزار:

در این دوره نرم افزار Rhino با توجه به قابلیت های آن و همچنین پلاگین Clayoo جهت تکمیل ابزار‌های فرم پردازی به روش کاملا عملیاتی و از طریق تمرین های هدفمند به هنرجویان آموزش داده خواهد شد ،تا به کمک آن در کنار مدلسازی بتوانند فکر کنند. هدف اصلی رسیدن به یک تعامل ماشین انسان در تفکر طراحی در فضای بینابین ذهن و نرم افزار می باشد. مجسمه سازی و شیوه های پردازش فرمی توده ها (Mass) در دوره معاصر ، مبانی نظری این دوره را شکل می دهد و خوانش های معاصری به کمک ابزار جدید توسط هنرجویان از آنها انجام می‌شود تا واژگان نوین بصری در طول دوره شکل گیرد.

کلایو (Clayoo) یک پلاگین مدلسازی پیشرفته برای Rhino است عنوان این نرم افزار از مدل های گلی (Clay Model) که اساس کار طراحی صنعتی و مجسمه هستند گرفته شده است.Clayoo قدرت و توانایی زیادی در ایجاد فرم های پیچیده با دقت زیاد دارد. اساس کار Clayoo همانند مدلسازی با دست است. در واقع با جابجایی، کشیدن و فشار دادن نقاط، خطوط و صفحات روی مدل کار می کنید تا ایده شما شکل بگیرد و کامل شود. Clayoo برای معماری، جواهرات، محصولات صنعتی، اسباب بازی، هوافضا، مجسمه سازی، مبلمان،… و هر کسی که نیاز به ایجاد اشکال پیچیده دارد ایده آل است.

Clayoo سه روش مختلف برای مدلسازی در اختیار شما قرار می دهد: SUBD , EMBOSS , SCULPT روش SUBD مانند کار با گل مجسمه سازی است و با ایجاد تغییرات در Polygons و کم و زیاد کردن آنها، مدل ساخته می شود این روش توانایی بالایی در ساخت مدل های ارگانیک و پیچیده دارد. روش Emboss در این روش با ایجاد برش های دوبعدی و سپس برجسته سازی آنها مدل سه بعدی ایجاد می شود به مدل ساخته شده می توان متریال اضافه کرد و همچنین از یک تصویر به طور مستقیم برای ساخت مدل سه بعدی استفاده کرد. روش Sculpt این بخش در Clayoo شامل براش هایی (Brush) است که کار حجاری را در محیط Rhino به راحتی انجام می دهند. این بخش به کاربران اجازه می دهد به راحتی و با یک کلیک به ایجاد یک مش بسته بپردازند.

شیوه‌ی برگزاری دوره:

4جلسه اول آموزش راینو مقدماتی به همراه طیف زیادی از تمرینات فرمی را شامل می شود سپس در 5جلسه مدلسازی پیشرفته و همچنین نرم افزار کلایو و تمرینات هدفمند که تلاشی جهت فکر کردن با ابزار دیجیتال میباشدانجام می گیرد و بصورت موازی از جلسه پنجم تا آخر دوره آموزش وبررسی مبانی نظری را انجام می دهیم،5جلسه پایانی هر هنرجو یک مجسمه ساز و یا آرتیست را که دارای سلسله ای از کارهای فرمی می باشد را انتخاب کرده و متد ها و شیوه های آن را استخراج نموده و دست به باز تعریف فرم هایی با همان متدها در فضای دیجیتال می زند به صورتی که دارای خاصیت پروژه های همان آرتیست باشد.

مخاطبین دوره:

تمامی کسانی که علاقه مند به تجسم و آفریدن فرم های سه بعدی انتضاعی تا صنعتی هستند و محدودیت مدرک و تحصیلات وجود ندارد.

تخصص به دست آمده در انتهای دوره:

توانایی مدل کردن تقریبا تمامی فرم های موجود و تفکر و توسعه ی طرح و فرم به کمک ابزار دیجیتال به عنوان ابزار خلق و نه فقط مدل کردن.

خروجی دوره:

نمایشگاهی مجازی از پروژه های انجام گرفته توسط هنرجویان با عینک وی آر و همچنین داوری کارهای نهایی توسط پنلی از مجسمه سازان و طراحان.

طول و تعداد جلسات دوره:

تعداد جلسات: 14 روز طول هر جلسه: 2 ساعت

درباره مدرس: فرزاد نقیب زاده

کارشناسی ارشد مهندسی معماری - دانشگاه ازاد اسلامی قزوین پژوهشگر در حوزه‌ي طراحي بين رشته اي

سوابق حرفه ای

طراح اجزا - تیم ربات پرنده MRL- آزمایشگاه تحقیقات مکاترونیک

مشاور سهامدار – یکتا کاران روژان– کرج- آبان 1390 تا کنون

طراح - زامیاد مهندسی محصول سنگین

طراح - تیم تحقیقاتی پاراکس - مرکز تحقیقات خودرو پارک علم و فناوری

سرپرست طراحی وسهامدار- شرکت دانش بنیان پاراکس موتور

مقام اول مسابقات طراحی ملی ماشین دانشگاه صنعتی شریف تیم پاراکس

طراح ارشد مشاور - تیم استارت اپ استوماتا

طراح ارشد-مجموعه طراحي صنعتي آذرين ديزاين

مدرس دوره ی پردازش سطوح پیشرفته-مجموعه معماران مرحله گذار

مدرس دروس راینو پیشرفته و شناخت مواد و روشهای ساخت-دانشگاه غیر انتفاعی رسام-کرج

مدرس دوره تکنیکال سناریویی برای آینده

مدرس دوره تکنیکال استودیوهای همگرا

شرکت کنید

$740

ثبت نام کلاس با تخفیف 15 درصدی

  • تاریخ پایان فروش:
  • بین 1 & 0 tickets

$880

ثبت نام آنلاین

  • تاریخ پایان فروش:
  • بین 1 & 0 tickets

سخنرانان

فرزاد نقیب زاده

کارشناسی مکانیک طراحی جامدات - دانشگاه ازاد اسلامی قزوین کارشناسی ارشد مهندسی معماری - دانشگاه ازاد اسلامی قزوین پژوهشگر در حوزه‌ي طراحي بين رشته اي سوابق حرفه ای طراح اجزا - تیم ربات پرنده MRL- آزمایشگاه تحقیقات مکاترونیک مشاور سهامدار – یکتا کاران

فرزاد نقیب زاده

طراح محصول

درباره برگزار کننده

معماران مرحله گذار

تماس با برگزار کننده

اطلاعات بیشتر

محل برگزاری

پاسداران، روبروی گلستان یکم، پلاک 308