شرکت کنید

رویداد به پایان رسیده است

سمینار تخصصی آشنایی با مراکز عملیات امنیت

۲۱ آبان ۱۳۹۷ ، ۰۸:۰۰تا ۱۳:۰۰ در کرمانشاه, ایران

2018-11-12 2018-11-12 Asia/Tehran سمینار تخصصی آشنایی با مراکز عملیات امنیت ایونت باکس :) کرمانشاه, ایران مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی hello@eventbox.ir

مرکز عملیات امنیت (SOC) چیست؟

مرکز عملیات امنیت (SOC)، مکانی جهت پایش و کنترل ۲۴ ساعته امنیت، ورود و خروج اطلاعات در شبکه و بعنوان بخش مرکزی جهت دریافت گزارشات امنیتی، تحلیل وقایع، اتخاذ تدابیر و اعمال سیاست های امنیتی بر روی بخش های مختلف شبکه می باشد. در این همایش شرکت کنندگان، ضمن آشنایی با مفاهیم و اجزای مرکز عملیات امنیت، با نحوه راه اندازی و فرآیندهای آن آشنا خواهند شد.

اهداف همایش:

  • آشنایی با مدیریت ریسک
  • تعریف SOC و آشنایی با اجزا سازنده آن
  • آشنایی با چرخه مدیریت و حوادث و اهمیت پاسخ به حوادث امنیتی
  • بررسی دلایل شکست پیاده سازی مرکز SOC
  • چرخه بلوغ SOC - پاسخ به از چگونه شروع کنیم؟
  • گام‌های ایجاد یک مرکز SOC موفق
  • نحوه تدوین RFC های راه‌اندازی مراز عملیات امنیت (SOC)
  • مبحث ویژه: آشنایی با ابزار SIEM و اهمیت آن درSOC

به شرکت کنندگان در این سمینار مدرک معتبر از آکادمی باتیس تهران اعطا می گردد. آکادمی باتیس تحت اعتبار سازمان فناوری اطلاعات (نما) می باشد.

محل برگزاری

کرمانشاه، دانشگاه رازی، کتابخانه مرکزی، سالن اجتماعات پرفسور شمسی پور


درباره برگزار کننده

مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی

آپا مخفف واژه‏ های آگاهی ‏رسانی، پشتیبانی و امداد است. سازمان فناوری اطلاعات جهت ارتقای امنیت کاربران و سازمان‏ها در فضای سایبری اقدام به تاسیس مراکز آپا در سطح کشور نموده است. مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی (آپای رازی) یکی مراکز پیشرو در ارائه خدمات امنیت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در غرب کشور است. آپای رازی با توجه به رسالت خود در زمینه امنیت سایبری، خدمات خود را در قالب شناسایی تهدیدات رایانه ‏ای، کشف و گزارش آسیب‏ پذیری‏ ها، رسیدگی و امداد به سازمان‌‏ها در هنگام بروز حوادث ناشی از حملات و رخدادهای امنیتی، ارزیابی امنیتی و آزمون نفوذپذیری بر روی شبکه‏ های رایانه ‏ای و برنامه ‏های کاربردی، پژوهش‏ های تحقیق و توسعه، و آگاهی ‏رسانی و آموزش عمومی و تخصصی در زمینه امنیت ارائه می‏ کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 34273390-083 تماس حاصل فرمایید.

تماس با برگزار کننده

سخنرانان

مهندس ایمان منصوری

مدرس دوره‎های SOC-SANS 511-SANS 517 دوره های امنیتی CEH- CHFI - CISSP دوره های CCNA - CCNP Security مشاوره و طراحی و پیاده سازی مراکز خدمات حوزهSOC و محصول SIEM مشاوره و طراحی و پیاده سازی محصول SIEM شرکت داده پردازی ایران م

مهندس ایمان منصوری

آکادمی باتیس